Vest: OK Železničar pobednik drugog memorijala "Radovan Beli Marković"

OK Železničar pobednik drugog memorijala "Radovan Beli Marković"

OK Železničar pobednik drugog memorijala

Domaći Železničar osvojio je drugi Memorijalni odbojkaški turnir „Radovan Beli Marković“, koji je odigran ovog vikenda u Hali sportova Lajkovac. U finalnom meču Železničar je pobedio komšijski Ub sa 3:0. Treće mesto pripalo je Inđiji (prošlogodišnji pobednik), koja je savladala slovenačku ekipu Nova KBM Branik iz Maribora sa 3:0.

Za najbolju igračicu turnira proglašena je Jovana Zelenović iz Železničara. Trofeje i priznanja ekipama i pojedincima uručio je Živorad Lazarević, predsednik Odbojkaškog kluba Železničar.

Prvog dana turnira, u subotu Železničar je pobedio Inđiju sa 3:1, a Ub ekipu iz Maribora,  sa 3:0.

Organizator turnira bio je OK Železničar, u znak sećanja na poznatog srpskog književnika, koji je bio veliki ljubitelj odbojke i počasni predsednik kluba.

Memorijalom „Radovan Beli Marković“ Železničar privodi kraju pripreme pred novu takmičarsku sezonu, koju će otvoriti 30. septembra kup utakmicom protiv Omladinca iz Novih Banovaca. Prvenstvo Superlige startovaće 6. i 7. oktobra.