Vest: Uspešan start kvalifikacija

Uspešan start kvalifikacija

Ub, pobednik Banka Poštanska štedionica Superlige 2020/2021. i prvak Srbije u konkurenciji odbojkašica, savladao je Jedinstvo iz Brčkog u okviru 2. kola kvalifikacija za CEV Ligu šampiona 2022. Ub je u utakmici odigranoj u Sportskoj hali Ub, slavio sa 3:0, po setovima 25:16, 25:15 i 25:19, posle 65 minuta igre.

Uspešan start kvalifikacija-0

Obe ekipe ušle su u ovaj meč sa određenom dozom opreza. U prvoj polovini uvodnog seta se igralo poen za poen, da bi Ub pri rezultatu 12:12, napravio seriju od 7:1. Ova prednost bila je dovoljna aktuelnom prvaku Srbije da lako dođe do vođstva – 25:16.

Nastavio je domaćin u istom ritmu i u drugom periodu. Poveo je prvo sa 8:2, pa sa 15:11 i 20:12, da bi set rešio u svoju korist sa ubedljivih 25:15, za veliku prednost od 2:0.

Uspešan start kvalifikacija-1

Tamo gde su stale u drugom setu, nastavile su izabranice Marijane Boričić u trećem. Bolja igra im je omogućila da naprave rezultatsku razliku na početku seta, koju nisu ispuštale do kraja. Set su rešile u svoju korist sa 25:19 i na taj način su ostvarile pobedu.

Revanš meč će se odigrati u dvorani Magnet u Brčkom, u sredu, 13. oktobra od 19.00 časova, uz direktan prenos na TV Arena Sport.

Pobednik duela Ub – Jedinstvo Brčko igraće u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona 2022. Protiv pobednika dvomeča Olimpijakos Pirej (GRE) – Minčanka Minsk (BLR).

Pratite nas na našoj Facebook I Instagram stranici!