Vest: U susret Jankovim danima

U susret Jankovim danima

U susret Jankovim danima
Nakon dugogodišnje pauze, prošle godine obnovljeni su „Jankovi dani“ u Koceljevi. Organizacioni odbor za pripremu manifestacije osmislio je celokupan program, kako prošle tako i ove godine.

Tom prilikom su se njegovi članovi prvenstveno rukovodili činjenicom koliki je trag Janko Veselinović ostavio u istoriji koceljevačke opštine.

-Pored toga što je Janko bio učitelj u Svileuvi i Koceljevi, takođe je određeni vremenski period bio i predsednik opštine Koceljeva. Vodeći se time, odabir datuma održavanja ove manifestacije prevashodno smo vezali za Dan opštine Koceljeva, budući da nam je isto delovalo najprirodnije, te kako bismo mu se na taj način odužili za njegov veliki doprinos našoj opštini. Koliko je Janko važan za samu opštinu svedoči i činjenica da se nalazi i na grbu Opštine Koceljeva- ističe predsednik Organizacionog odbora Nemanja Protić.

Kada je reč o samom programu za ovu godinu, on je bogatiji u odnosu na prethodnu, a manifestacija je produžena te će ovogodišnji „Jankovi dani“ trajati ukupno tri dana, od 17.-19. avgusta.

-Prvobitno nas očekuje folklorno veče posvećeno Janku, koje nosi naziv: „Opančići i prijatelji Janku u čast“. Potom će drugog dana biti premijerno prikazan film posvećen Jankovom životu, a koji su pripremili učenici i profesori Srednje škole u Koceljevi. Imajući u vidu da je jedan od glavnih ciljeva ove manifestacije i promocija naših lokalnih pisaca, isti dan će biti organizovana i promocija zbirke pesama našeg mladog pesnika Filipa Jelića. Poslednjeg dana ove manifestacije, nakon organizovanja programa posvećenog Danu opštine, u večernjim časovima nas očekuje književno veče posvećeno Janku Veselinoviću- poručio je Protić. 



Podeli:

Povezane vesti

Ostavite komentar